Kuba Blokesz

Kolekcjonuje piosenki. Szuka słów i muzyki, które robią różnicę. Gra na gitarach i śpiewa. Komponuje, pisze teksty i tłumaczy.

Spotyka się ze Słuchaczami na płytach, w Internecie i podczas koncertów, pomagając im zostawić kłopoty codzienności za sobą. Zajmuje się piosenkami ponieważ to w nich pulsują najszczersze opowieści o ludziach.


najbliższe KONCERTY

12/01/2024 Rybnik recital solo – „Śpiewnik młodzieńczy” szczegóły…
3/02/2024 Bełchatów recital solo – „Śpiewnik młodzieńczy” szczegóły…
4/02/2024 Gliwice recital solo – „Śpiewnik młodzieńczy” szczegóły…
10/02/2024 Warszawa recital solo – „Śpiewnik młodzieńczy” szczegóły…
8/03/2024 Ełk recital solo – „Wiersze (pod)różne” szczegóły wkrótce
23/03/2024 Rybnik spektakl muzyczny „Kielich przymierza” szczegóły wkrótce

Bio

Ślązak mieszkający w Warszawie. Śpiewa piosenki napisane przez siebie, tłumaczenia i piosenki innych autorów. Nieodmiennie towarzyszy mu gitara.

Laureat kilkunastu festiwali piosenki, m.in. 

  • Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, 
  • Pamiętajmy o Osieckiej w Warszawie, 
  • Spotkania Zamkowe w Olsztynie, 
  • Festiwal Twórczości „Korowód” w Krakowie, 
  • Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” w Kołobrzegu, 
  • Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej w Rybniku,
  • Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego „Święto Wolności” w Gdańsku.

Występował w koncertach i spektaklach muzycznych m.in. dla Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia oraz transmitowanych w TVP (2011-2016). Autor cotygodniowej audycji „60do40” w Radiu Rzeszów (2021), gdzie eksplorował świat piosenek z tekstem nieco ważniejszym od muzyki.

Współpracował z takimi artystami jak Jaromír Nohavica, Andrzej Poniedzielski, Roman Kołakowski, Stefan Brzozowski (Czerwony Tulipan), Jerzy Satanowski czy Bogusław Sobczuk.

Ma na koncie debiut fonograficzny pt. „Lwów. Szkice Miejskie” (DALMAFON, wyd. 2015), który jest programem poetyckim złożonym z tekstów współczesnych poetów ukraińskich przetłumaczonych premierowo na język polski z jego muzyką. W nagraniu wzięli udział Piotr Machalica i Joanna Lewandowska.

W 2018 wydał – razem z zespołem Chwila Nieuwagi – płytę „Morawska Brama” będącą zestawem piosenek autorów czeskich. Nowe tłumaczenia, jakie przygotował na tę okazję z Joanną Leńczuk, uzyskały aprobatę autorów, w tym Nohavicy, który zaprosił Kubę jako gościa na swoje polskie koncerty.

W 2016 roku, z inicjatywy Zakonu Karmelitów Bosych, powstało dwupłytowe wydawnictwo: „Bóg sam wystarcza – poezje z Karmelu” z wierszami św. Teresy z Ávili i innych świętych karmelitów. Pełnił na nim rolę producenta i kompozytora, nagrywał również gitary i śpiewał. Pod koniec 2021 ukazał się charytatywny album dla Hospicjum Cordis, poświęcony poezji św. Teresy z Lisieux, na którym kompozycje Kuby Blokesza nagrali m. in. Marcin Wyrostek, Renata Przemyk, Kasia Moś, Joanna Słowińska, Maciej Balcar, Piotr Kupicha, czy Andrzej Lampert

Podczas pandemii, przeniósł swoją działalność do Internetu, tworząc serię „Liga Mistrzów”. Śpiewa w niej regularne, pełne recitale poświęcone mistrzom piosenkopisarstwa. W ponad 30 koncertach rozbrzmiały już piosenki takich twórców jak: Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka, Kuba Sienkiewicz, czy Jacek Kaczmarski i wielu innych. Filmy na jego kanale zostały wyświetlone już ponad 2 500 000 razy i zgromadziły 10 000 subskrybentów.

W 2023 roku światło dzienne ujrzała nowa płyta – “Śpiewnik młodzieńczy – debiut Blokesza jako autora tekstów. Kilkanaście nowych, autorskich piosenek, nagranych niemal w całości samodzielnie przez autora. Nowa płyta Kuby Blokesza to nowy styl i nowa wypowiedź. Piosenka poetycka w anturażu współczesnych brzmień.Kontakt

Małgorzata Skorupska – impresariat

telefon: +48 797 917 645 lub +48 516 598 457
mail: piosenka_poetycka@interia.pl

Wyświetlanie 1–12 z 15 wyników